Дахові кондиціонери. Котли зовнішньої установки

Ще одним цікавим напрямком технологій опалення, вентиляції і кондиціонування повітря в приміщеннях є застосування дахових кондиціонерів. Їх широке використання обумовлене масовим будівництвом торговельних і логістичних центрів, складів продукції. Вони дуже добре себе зарекомендували в зимовий час при обігріві приміщень з великою площею та об’ємом, де радіаторне опалення є дорогим і неефективним. Вони використовуються для обігріву і кондиціонування супермаркетів, спортивних споруджень, виставкових і конференц-залів, тобто габаритних відкритих залів із спільним дахом, а також вокзалів, ресторанів, і т.п. А в літню пору це ж устаткування застосовується для охолодження, вентиляції і кондиціонування повітря.

Даховий кондиціонер

Даховий кондиціонер або Руфтоп (від англ. - rooftop) - це промислова холодильна машина з функцією газового або електричного підігріву повітря. Виготовляються руфтопи у вигляді моноблочної конструкції. Використовуються для установки на плоских дахах будинків і споруджень. При похилому даху кондиціонер встановлюється на спеціальних металевих рамах. При необхідності є можливість розміщення конструкції кондиціонера на підготовленій заздалегідь наземній площадці. Крім таких стандартних вузлів як компресор, конденсатор, випаровувач і відцентрові вентилятори, він може мати камеру, у якій відбувається змішування повітря, що забирається з приміщення і зовнішнього повітря, а також може бути в наявності електричний або водяний калорифер для підігріву повітря в зимовий час.

У кондиціонерах дахового типу застосовуються також датчики задимлення і фільтри, що перешкоджають потраплянню пилу в приміщення. Кондиціонери також комплектуються термодатчиками, що дозволяють регулювати температуру повітря, що надходить у приміщення. Конструкція руфтопів виключає необхідність прокладки фреонових трубопроводів, що у свою чергу істотно спрощує монтаж, а, отже, і зменшує вартість монтажних робіт. Завдяки своїй моноблочній конструкції дахові кондиціонери відрізняються не тільки простотою монтажу, але і зручністю в обслуговуванні. Вони дозволяють цілком зберегти інтер'єри приміщень: із всього обладнання, що застосовується, помітними залишаються тільки повітряні ґрати.

Висока надійність, економічність у використанні, робота установок з низьким рівнем шуму також є відмінною рисою даного виду устаткування і відноситься до переваг руфтопів.

Основним недоліком дахового кондиціонера є його великі габарити і вага, що істотно ускладнює підйом на покрівлю будинку.

Можна виділити три основних типи Руфтопів:

За потужністю, що витрачається, на нагрівання та охолодження , а також по об’ємам повітря, що подається в приміщення, дахові кондиціонери можна умовно розділити на три групи - малої, середньої і великої потужності. Промисловістю виробляються моделі дахових кондиціонерів, що мають потужність від 8,4 до 170 кВт із витратою повітря від 1500 до 30000 кб.м/год.

Дахові кондиціонери схожі за своїми технічними характеристиками і областю застосування з центральними кондиціонерами. Відмінність між ними складається лише в тім, що руфтоп є моноблоком і монтується на даху, у той час як центральний кондиціонер розміщується в приміщенні, і йому потрібне зовнішнє джерело холоду.

Принцип роботи наступний:

Повітря з приміщення втягується в кондиціонер, і змішується зі свіжим повітрям, що надходить з вулиці через забірні ґрати. Співвідношення припливів обробленого і свіжого повітря регулюється за допомогою граток. Далі після змішувальної камери проходячи через фільтр, повітря надходить до теплообмінника (до конденсатора або до випаровувача), де відбувається його нагрівання (кондиціонери з функцією теплового насоса) або охолодження. Нагрівання повітря здійснюється вбудованим у систему електричним або водяним нагрівачем, а іноді для цієї мети використовується нагрівання від газового пальника. Після цього з теплообмінників повітря з необхідною температурою направляється відцентровим вентилятором до розподільних повітроводів. Технологічне охолодження конденсатора холодильного циклу здійснюється за допомогою спеціального вентилятора повітрям з вулиці, що після цього викидається знову в атмосферу. Наявність низькотемпературного комплекту, дозволяє здійснювати підігрів компресора, а також регулювати частоту обертання вентилятора, що дозволяє вирішити питання експлуатації кондиціонера в зимовий період. Можливість підключення системи до диспетчерського пульта, дозволяє контролювати процес роботи через комп'ютер. Кодиціонери малої потужності часом позбавлені змішувальної камери з жалюзійними гратками, при цьому змішування потоків повітря виконується в підводящому повітроводі.

Висновки:

Основною перевагою у використанні дахових кондиціонерів є відносна простота їх монтажу та обслуговування. Повний процес обробки повітря сконцентрований у єдиному блоці, що дозволяє виключити при підготовці повітря застосування додаткового технологічного устаткування. Тому в приміщеннях з великим об’ємом, дахові кондиціонери застосовуються все частіше. Використання руфтопів разом з електронною системою контролю дозволяє комфортно і зручно керувати, проводити діагностику та адміністрування як системи опалення і кондиціонування повітря, так і інших обслуговуючих систем будинку. Можливість вибору з різноманітного асортименту продукції, що випускається, і економічність устаткування допоможе максимально задовольнити потреби значного кола споживачів.

“ГАЗТЕПЛОБУД” допоможе вибрати найбільш оптимальний спосіб опалення, вентиляції і кондиціонування для Вашого приміщення. Здійснимо підведення газу для роботи дахових кондиціонерів і котлів зовнішнього встановлення.