Етапи газифікації.
З чого почати газопостачання?

Перше, на що необхідно звернути увагу, це питання обґрунтованості цих робіт. Незважаючи на всі складності сьогодення з постачанням газу на Україну, етапи газифікаціїзвичайно ж стовідсоткової альтернативи йому знайти не вдалося. Газопостачання об'єктів дозволяє підвищити привабливість покупців житла, створює умови для комфортного проживання або ведення господарської діяльності. Обігрів приміщень здійснюється зі значною економією, оскільки газ відноситься до найбільш дешевих видів палива. І, якщо недалеко від Вашого об'єкта (приватного будинка, котеджа і т.д.) прокладені газові мережі, то вибір газу як енергетичного джерела є очевидним. Також, сьогодні промисловістю пропонується величезний вибір устаткування, що використовує газ як паливо. Установка такої техніки дозволяє створити максимально комфортні умови життєдіяльності людини.

Друге. Скільки ж буде коштувати радість прилучення до благ цивілізації? Звичайно, відразу точну вартість робіт з газифікації Вашого об'єкта ніхто не назве. Для цього необхідно викликати фахівця для визначення приблизних витрат у Вашому випадку. На кінцеву вартість робіт впливає безліч факторів, таких як: віддалення об'єкта від розподільчого газопроводу, складність рельєфу місцевості, необхідний діаметр труб для забезпечення газом всіх опалювальних приладів. Якщо по Вашій вулиці прокладена труба - це будуть одні витрати, якщо ж для початку необхідно прокласти вуличний газопровід - ці витрати можуть суттєво зрости. Також на вартість робіт впливає приналежність газопроводу. Він може належати як сільраді або місцевій службі газу, так і може бути власністю приватних осіб, що здійснили газифікацію місцевості за власні кошти. Тоді за підключення до мереж, що їм належать, необхідно буде заплатити n-ну суму. Яку саме, потрібно уточнити завчасно.

Тепер розглянемо усе крок за кроком, з чого почати газопостачання, і що для цього Вам буде потрібно.


Етапи газифікації:

1. Одержання ТУ

Необхідно отримати технічні умови (ТУ) на газифікацію у місцевій газовій службі. Це документ, що дозволяє газопостачання об'єкта, і описує основні вимоги, які необхідно виконати при цьому. В залежності від об'єкта можуть розрізнятися і документи, які необхідно надати в газову службу. Якщо Ви одержали позитивну відповідь від газової служби свого району на можливість підключення до її мереж, то наступною інстанцією стане проектна організація, що займеться розробкою і виготовленням проекту на підключення саме вашого об'єкта до визначеного в технічних умовах газопровода.

Документація

Документацією є різноманітні акти і документи, що підтверджують право власності на земельну ділянку і житловий будинок, дозвіл на газифікацію і т.д. Оформлення документів можна розподілити на два етапи. Перший - це оформлення документів, які необхідно отримати до початку робіт із прокладання газопроводу до вашого будинку і другий етап, це документи, що оформляються в процесі роботи, а саме:

Документи, оформлення яких необхідно на початку робіт з газифікації будинку:

Документи, оформлення яких здійснюється в процесі газифікації:

Одержання технічних умов

Для одержання технічних умов на газифікацію Вам потрібно до газової служби Вашого району. Там Вам буде необхідно надати технічний паспорт БТІ на домобудівництво, свої паспортні дані і номер ідентифікаційного коду, а також написати відповідну заяву на одержання технічних умов на газифікацію свого будинку.

Примітка: така послуга є платною, а на відповідь ви можете чекати від 7 до 30 календарних днів.

2. Вибір проектної організації

Одержавши ТУ, необхідно визначитися з компанією, що виконає проект газопостачання. До цього питання потрібно підійти з усією серйозністю, оскільки, довіряючи цю справу досвідченим професіоналам, ви застережете себе від затримок у часі і зможете уникнути зайвої паперової тяганини.

В даний час на Україні діє величезна кількість проектних організацій і проектних інститутів. Але якість наданих послуг може значною мірою відрізнятися. При виборі проектної організації необхідно переконатися в наявності ліцензії на виконання проектних робіт.

3. Проектування.

Представник проектувальника виїжджає на об'єкт і виконує необхідні заміри. З ним необхідно погодити місце розташування газових приладів (лічильників, регуляторів тиску), марку газового опалювального обладнання. Потужність газового обладнання, що необхідна для стабільної та ефективної роботи визначається в процесі проектування. Виконавши ці дії, стане можливим скласти приблизний кошторис усіх робіт відповідно до проектної документації. Після виконання проекту, проектувальник (за домовленістю з замовником) зобов'язаний погодити його з технічним відділом Облгаза або з місцевою газовою службою.

Коли всі необхідні документи підписані та улагоджені всі питання з газовою службою і проектною організацією, ви направляєтеся в монтажну організацію, що згодом і виконає всі необхідні будівельно-монтажні роботи.

Вам також знадобляться документи для виконання теплотехнічного розрахунку, що допоможе точно визначити необхідну потужність котла для забезпечення опалення і гарячого водопостачання будинку:

Власник частки будинку всі узгодження має право робити як самостійно, так і може звернутися в організацію, що займається рішенням питань з газифікації будинку і монтажу газопроводу.

4. Монтажні роботи

Переконайтеся в надійності компанії, якій Ви довіряєте виконання монтажних робіт з газопостачання Вашого об'єкта, оскільки саме вона повинна здати свою роботу місцевій газовій службі з оформленням усієї необхідної для цього документації.

Примітка: : витрати на газифікацію будинку знижуються на 25-30% від загальної суми, якщо ви звертаєтеся в компанію, що виконує повний комплекс робіт, що включають і проектні, і монтажні.

Вибираючи монтажну організацію, необхідно звернути увагу на вимоги до неї, що викладені в пункті 2. Наявність ліцензії на виконання монтажних робіт - обов'язкова умова. В цьому випадку “ДЕШЕВШЕ” НЕ означає “КРАЩЕ”! Після виконання робіт монтажна організація повинна підготувати всю необхідну виконавчу документацію і здати об'єкт на баланс місцевої газової служби. Щоб уберегти себе від дій шахраїв, необхідно укласти договір, у якому будуть обговорені умови і терміни виконання робіт. Тому остаточні розрахунки з монтажною організацією бажано все-таки здійснити тільки після того, як об'єкт був зданий в експлуатацію контролюючими органами.

У процесі укладання зовнішнього і внутрішнього газопроводу:

Оформлення виконавчо-технічної документації

Монтаж газопроводу, а також і всього необхідного устаткування виконаний, далі складається виконавчо-технічна документація, і змонтований газопровід приймає спеціальна комісія, що складається із замовника, підрядчика і представника газової служби.

Термін приймання комісією може складати від 14 до 30 робочих днів. Якщо не було висловлено ніяких зауважень, то представник газової служби випише Вам квитанцію технічного нагляду, що ви повинні будете оплатити і потім передати копію монтажній організації. Зверніть увагу на те, що на момент приймання повинне бути, не тільки встановлено, але і підключено все перераховане в проектній документації устаткування. Після проведення комісії монтажна організація підготує і передасть у газову службу всю необхідну технічну документацію, де вона і буде зберігатися.

На підставі рішення комісії і по наданню газовій службі всіх документів протягом 21 робочого дня буде зроблене пломбування лічильника й укладений з Вами договір на постачання газу, а також на подальше обслуговування, як самого газопроводу, так і газового устаткування, що знаходиться у будинку.

Інструктаж з техніки безпеки

Коли весь перерахований вище список дій залишиться позаду, Ви у обов'язковому порядку повинні будете пройти інструктаж з техніки безпеки при користуванні газом. Інструктаж Ви можете пройти безпосередньо в газовій службі, де вас проінструктує інженер з техніки безпеки (ТБ). Після інструктажу, Ви розписуєтеся в журналі, що залишається в газовій службі.

Підключення до магістрального газопроводу

Для того щоб виконати підключення Вашого газопроводу до магістрального, Вам необхідно перед цим оплатити роботу, яку буде виконувати спеціальна служба врізок, з якою Ви також попередньо повинні будете погодити терміни.

Після врізки газу представники районної служби газу відкривають газовий кран і здійснюють пробний пуск газу на прилади, перевіряючи, таким чином, наявність витоків.

Пуско-налагоджувальні роботи

Після пуску газу Вам необхідно буде звернутися до тієї організації, з якою Ви підписали договір на сервісне обслуговування всього наданого газового устаткування, щоб вона пустила в дію це обладнання. Це буде одним з найважливіших умов гарантійного обслуговування Вашого устаткування протягом прописаних у договорі термінів на гарантійне обслуговування. Такий гарантійний термін залежить від місця Вашого проживання. У середньому гарантійний термін на обслуговування газового обладнання складає від 1 року до 3 років.

У процесі виконання пуско-налагоджувальних робіт:

Приймання готового газопроводу здійснює комісія, у яку входить замовник, підрядник і представник місцевої газової служби. Якщо під час приймання не було виявлено зауважень, то представник газової служби підписує акт. Основна вимога: на момент приймання обов'язково повинне бути встановлене і підключене все зазначене в проекті устаткування. Після проведення комісії підрядчик підготовлює виконавчу документацію і передає її в місцеву службу газу. Там вона і буде зберігатися.

Примітка: Таким є орієнтований порядок дій для газифікації приватних будинків, котеджів, але в залежності від району газифікації, деякі моменти, описані в цій статті, а також порядок необхідних дій для газопостачання квартир у багатоквартирних будинках, підприємств, складів, торгових центрів і інших великих об'єктів комунально-побутового призначення може істотно відрізнятися.

Для отримання більш детальної інформації звертайтеся в компанію “ГАЗТЕПЛОБУД”.