Труби для газопроводу - сталь або поліетилен? Види газопроводів

Згідно з ДБН В.2.5-20-2001:

Газопроводи, в залежності від тиску газу, що транспортується ними, підрозділяються на:

Вибір матеріалу труб (сталевих або поліетиленових) підземних газопроводів, що прокладаються по території населених пунктів і міжселищних газопроводів варто робити на підставі вишукувальних робіт, з урахуванням корозійної агресивності ґрунтів, наявності блукаючих струмів, відповідно до вимог ДСТ 9.602 і вимог, викладених у розділі 13, ДБН В.2.5-20-2001.

Тепер коли ми знаємо, які бувають види газопроводів, розглянемо питання, які види труб застосовуються при укладанні газопроводу.

Ще якихось 10-15 років тому труби для газопроводу виготовляли тільки зі сталі. На сьогоднішній день величезним попитом користуються поліетиленові труби, що не тільки не поступаються за своїми властивостями сталевим, але і мають цілий ряд переваг:

- такі труби мають підвищену стійкість до негативного впливу різних хімічних сполук і факторів навколишнього середовища;

- вони міцні та при цьому досить пластичні, що дозволяє прокладати газопровід у районах з особливо суворими кліматичними умовами.

Примітка: При низьких температурах до -45 градусів, поліетилен не втрачає ударної міцності. Оскільки пластмаса не є провідником електричного струму, такі труби абсолютно нечуттєві до впливу блукаючих струмів і, отже, мають надійний захист від електрохімічних руйнувань. Тому пластмасові труби не мають потреби в додатковому захисті перед їхнім укладанням у ґрунт.

Вага пластмасових труб у 7 разів менше, ніж сталевих. Більш того, вони поставляються в компактних спеціальних бухтах, що значною мірою спрощує їх транспортування. Монтаж таких труб простий і зручний. Гарантійний термін експлуатації пластмасових труб у 2, а то і в 3 рази більше, ніж сталевих, і складає більш 50 років.

Важливо:

Поліетиленові труби застосовуються тільки для підземної прокладки, а введення в будинок здійснюється тільки трубами зі сталі, так само як і розводка газопроводу всередині будинку.

Але в газопроводів з поліетиленових труб є не тільки переваги, але й обмеження на їх застосування для влаштування газопроводів, що обговорені в ДБН В.2.5-20-2001. Нижче приведені деякі з обмежень по монтажу газопроводу з застосуванням поліетиленових труб:

При використанні сталевих труб необхідно прийняти всі необхідні заходи для захисту металу труб від корозії, що досягається методами електрохімічного і механічного захисту газопроводів. Ці заходи є досить трудомісткими і дорогими.